www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 24 pa┼║dziernika 2014, 13:59


Strefa czasowa: UTC + 2




Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 29 maja 2013, 11:44 
Offline
250...374 post├│w
250...374 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 wrze┼Ťnia 2008, 10:45
Posty: 356
Lokalizacja: Lubin
W karcie wypadku ZLECENIOBIORCY mam
(wymienić numer pozycji i pełny tytuł ubezpieczenia społecznego, zgodnie
z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy
i chor├│b zawodowych ÔÇô Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322, z p├│┼║n. zm.)

Czy jak wpisz─Ö tak jak ni┼╝ej b─Ödzie OK?
Zgodnie z art.3 ust.3 pkt 4 ustawy j/w jest to nag┼ée zdarzenie wywo┼éane przyczyn─ů zewn─Ötrzn─ů powoduj─ůce uraz, kt├│re nast─ůpi┼éo w okresie ubezpieczenia wypadkowego podczas wykonywania umowy zlecenia lub umowy o ┼Ťwiadczenie us┼éug, do kt├│rej zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje si─Ö przepisy dotycz─ůce zlecenia.
04 11 00


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 11:56 
Offline
75...99 post├│w
75...99 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 kwietnia 2013, 11:27
Posty: 89
Tak


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 11:58 
Offline
75...99 post├│w
75...99 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 kwietnia 2013, 11:27
Posty: 89
Czy to dotyczy wczorajszego wypadku w firmie rodzinnej?


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 12:03 
Offline
250...374 post├│w
250...374 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 wrze┼Ťnia 2008, 10:45
Posty: 356
Lokalizacja: Lubin
Tak, dobrze że zadzwoniłem do biura.
Poszkodowany i pracodawca twierdzili inaczej.


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 12:08 
Offline
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 marca 2013, 10:34
Posty: 5724
DrunkenDragon napisał(a):
Tak, dobrze że zadzwoniłem do biura.
Poszkodowany i pracodawca twierdzili inaczej.

to ci ju┼╝ spraw─Ö tr├│jcy przenaj┼Ťwi─Ötszej rozwi─ůza┼éo :lol:

_________________
Jak nie ma w firmie wypadk├│w, to znaczy, ┼╝e pracownicy nie pracuj─ů


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 13:23 
Offline
250...374 post├│w
250...374 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 wrze┼Ťnia 2008, 10:45
Posty: 356
Lokalizacja: Lubin
Mam nadziej─Ö. Dzi─Öki !

Ostatnia sprawa
karte wypadku należy składać do ZUS odrazu
czy
poczeka─ç na N9 (np.2 miesi─ůce) i z┼éo┼╝y─ç kart─Ö wypadku, wype┼éniony druk n9 oraz wniosek o jednorazowe odszkodowanie.
My┼Ťl─Ö, ┼╝e odrazu kart─Ö, a nast─Öpnie N9 z wnioskiem


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 13:36 
Offline
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 marca 2013, 10:34
Posty: 5724
te┼╝ my┼Ťl─Ö, ┼╝e
DrunkenDragon napisał(a):
My┼Ťl─Ö, ┼╝e odrazu kart─Ö, a nast─Öpnie N9 z wnioskiem

W ko┼äcu kto┼Ť musi p┼éaci─ç... o ile s─ů odprowadzane wszystkie sk┼éadki...

_________________
Jak nie ma w firmie wypadk├│w, to znaczy, ┼╝e pracownicy nie pracuj─ů


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 13:58 
Offline
9375...12499 post├│w
9375...12499 post├│w
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 stycznia 2007, 15:27
Posty: 10951
Lokalizacja: stolica miedzi
DrunkenDragon napisał(a):
W karcie wypadku ZLECENIOBIORCY mam
(wymienić numer pozycji i pełny tytuł ubezpieczenia społecznego, zgodnie
z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy
i chor├│b zawodowych ÔÇô Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322, z p├│┼║n. zm.)

Czy jak wpisz─Ö tak jak ni┼╝ej b─Ödzie OK?
Zgodnie z art.3 ust.3 pkt 4 ustawy j/w jest to nag┼ée zdarzenie wywo┼éane przyczyn─ů zewn─Ötrzn─ů powoduj─ůce uraz, kt├│re nast─ůpi┼éo w okresie ubezpieczenia wypadkowego podczas wykonywania umowy zlecenia lub umowy o ┼Ťwiadczenie us┼éug, do kt├│rej zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje si─Ö przepisy dotycz─ůce zlecenia.
04 11 00

art.3.ust.3.pkt.13 ;)
pkt 4 dotyczy szkolenia, sta┼╝u, przygotowania zawodowego ...

_________________
"Nie dzielone - ka┼╝de czucie nudne, i szcz─Ö┼Ťcie samo do zniesienia trudne"


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 14:00 
Offline
9375...12499 post├│w
9375...12499 post├│w
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 stycznia 2007, 15:27
Posty: 10951
Lokalizacja: stolica miedzi
Ayla napisał(a):
art.3.ust.3.pkt.13 ;)
pkt 4 dotyczy szkolenia, sta┼╝u, przygotowania zawodowego ...

je┼Ťli umowa jest zawarta z pracodawc─ů, z kt├│rym ta osoba pozostaje w stosunku pracy, je┼Ťli nie to - art.3.ust.3.pkt.6

_________________
"Nie dzielone - ka┼╝de czucie nudne, i szcz─Ö┼Ťcie samo do zniesienia trudne"


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2013, 15:24 
Offline
250...374 post├│w
250...374 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 wrze┼Ťnia 2008, 10:45
Posty: 356
Lokalizacja: Lubin
Warto było zapytać.
Nie zauważyłem błędnego pkt - faktycznie ma być pkt 6, edytowałem karte wypadku stażysty (PUP)
Jeszcze raz dzi─Ökuje wszystkim!


G├│ra
 Zobacz profil  
 
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Bing [Bot] i 2 go┼Ťci


Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne u┼╝ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL