BHP na w warsztatatch szkolnych

Bezpieczeństwo i higiena pracy : identyfikacja i pomiary czynników środowiska pracy, środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, zasady postępowania itp.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
tompol
500...624 posty
500...624 posty

BHP na w warsztatatch szkolnych

Post autor: tompol » 28 września 2007, 18:49

Temat jest mi zupełnie obcy.
Chodzi mi o uczniów szkół zawodowych wykonujących swoje praktyki na warsztatach.
Nauczyciele każą uczniom nosić sowje mundurki i prać je we własnym zakresie.
Uczniowie Ci wykonują pracę brudzącą.
Czy nie należy im się od szkoły odzież w czasie pracy na warsztatach? Czy nie należy im się jaki ekwiwalent za pranie odzieży którą wybrudzą podczas pracy na warsztatach?

Awatar użytkownika
Atena
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Atena » 28 września 2007, 22:09

Ale uczeń to nie pracownik :mrgreen:
myśl o sprawach wielkich, a wielkim się staniesz - ray korc

mariuszzawisz83
50...74 posty
50...74 posty
Kontakt:

Re: BHP na w warsztatatch szkolnych

Post autor: mariuszzawisz83 » 29 września 2007, 17:47

tompol pisze:Temat jest mi zupełnie obcy.
Chodzi mi o uczniów szkół zawodowych wykonujących swoje praktyki na warsztatach.
Czy nie należy im się od szkoły odzież w czasie pracy na warsztatach? Czy nie należy im się jaki ekwiwalent za pranie odzieży którą wybrudzą podczas pracy na warsztatach?
Kiedyś chodzilem do szkoly zawodowej miałem praktyki zawodowe na ktore dostałem odzież robocza oraz co pewien czas otrzymywałem dodatek do wynagrodzenia za pranie odzieży, w twoim przypadku wydaje mi sie ze taki uczeń powinien otrzymywać jakis ekwiwalen za pranie tej odziezy, a czy ten uczen ma podpisaną jakąs umowe z tymi warsztatmi na ktorych odbywa praktyki ?

Awatar użytkownika
Monika
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Kontakt:

Re: BHP na w warsztatatch szkolnych

Post autor: Monika » 30 września 2007, 14:06

Szkołą nie jest pracodawcą !
Warsztaty szkolne są elementem nauki. Obowiązkiem uczniów jest stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej. Środki ochrony zapewnia szkoła, przydziela je nauczyciel stosownie do wykonywanych prac.

Tompol ..Tobie i uczniom wypada się jedynie zastosować do wymagań dyrektora. Nie poddawaj "głośno" w wątpliwość tych wytycznych. Wszelkie wątpliwości należy wyjaśnić z dyrektorem praktycznych zajęć.
pozdrawiam ;) Monika
Nic na świecie nie zostało sprawiedliwiej rozdzielone niż rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną ilość. (Jacques Tati)
polecam http://www.szkoleniagorzow.pl
zapraszam http://www.bhp-gorzow.pl

Awatar użytkownika
darek6020
25...49 postów
25...49 postów
Kontakt:

cdn

Post autor: darek6020 » 5 października 2007, 09:39

witam!
Ponieważ zanim uczeń rozpocznie naukę w szkole zawodowej, lub OHP to musi sobie załatwić zakład pracy , w który bedzie odbywał praktykę.
z chwilą załatwienia praktyki w danym zakładzie staje się jego pracownikiem na początku młodocianym z powodu wieku później "normalnym".
Tak więc na pracodawcy spoczywa obowiązek wyposażenia go w ubranie robocze lub zezwolenie na używanie własnej odzieży roboczej a co się z tym wiąże wypłacanie ekwiwalentu za używanie własnej odzieży.
jeżeli pracodawca nie zapewnia prania odzieży roboczej to musi wypłacać ekwiwalent za pranie i utrzymanie w dobrym stanie technicznym ubrania.
darko

Awatar użytkownika
Monika
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Kontakt:

Post autor: Monika » 5 października 2007, 09:52

Wiele racji w tym co piszesz, ale w przypadku zawierania umowy z pracodawcą.

Wątek jest o warsztatach szkolnych, to inna para kaloszy i uczeń do końca pozostaje uczniem. Warsztaty są jakby lekcjami praktycznymi prowadzonym cały czas przez kadrę pedgogiczną.

pozdrawiam ;)
Nic na świecie nie zostało sprawiedliwiej rozdzielone niż rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną ilość. (Jacques Tati)
polecam http://www.szkoleniagorzow.pl
zapraszam http://www.bhp-gorzow.pl

Awatar użytkownika
darek6020
25...49 postów
25...49 postów
Kontakt:

Post autor: darek6020 » 5 października 2007, 10:00

a istnieją jeszcze warsztaty przyszkolne bo chyba wszystkie już polikwidowali a teraz szukają spawaczy, tokarzy, ślusarzy itp a spełniały swoje zadania.
jeżeli rzeczywiście chodzi o warsztaty przy szkolne to masz rację uczeń jest uczniem.
ja reprezentuję zakład pracy, w którym uczniowie ZSZ lub OHP odbywają praktyki zawodowe
pozdrawiam!!!!!!!!!!
darko

ODPOWIEDZ