www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 17 pa┼║dziernika 2017, 02:40

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:
PostNapisane: 23 pa┼║dziernika 2010, 10:46 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 czerwca 2009, 22:26
Koszuli dar┼é nie b─Öd─Ö ale moja wypowied┼║ po raz A³³² zosta┼éa nie do ko┼äca dobrze zrozumiana.
Pocieszam si─Ö ┼╝e nie tylko ja tak mam.
Tam gdzie mam posadę jest jedna pani od behape (obłęd w oczach, poczucie misji, takie tam) i ona tworzy instrukcje behape.
Pard─ůc jest ich koordynatorem i g┼é├│wnym pisarzem :grin:
I cz┼éenie do┼Ťwiadczone w sztukach technicznych nijak nie mog─ů poj─ů─ç czemu ona pani tworzy dla wiertarek sto┼éowych dwie oddzielne instrukcje behape.
Jedna to stara typowa WS15 a druga nowsza tyle ┼╝e wygl─ůd cokolwiek inny i nazywa si─Ö achtung!!! centrum wierc─ůce.
Obie takie same proste jak budowa cepa.
Parę osób od techniki było zdania że to jednak jest wiertarka i byłoby zasadne nie robić burdelu ani ludziom w głowach ani w dokumentacji.
Pani swoje.
Ok. w takim razie sama se podpisała te swoje wypociny. Akceptował naczelny.
Ale on jest ekonomist─ů i ma g┼é─Öboko w du ........... pard─ůc w uj┼Ťciu kiszki stolcowej / odbytnicy / odbycie czy to wierci czy szczeka.
Pani od behape jest dumna.

Ja to sie wychowywa┼éem tu┼╝ po wojnie, kraj jako┼Ť si─Ö d┼║wign─ů┼é.
I jako┼Ť sz┼éo........
I z pensji potr─ůcali na budowy i kultur─Ö.

Teraz wystarczy powódź i dupa blada, choć kultura bespieczeństwa i CE, i jeszcze pare innych.
A kawa┼éka prostej i r├│wnej drogi nie potrafi─ů..........

Nie tykać tego posta, ma głęboki sens..........
cho─ç dla niekt├│rych ukryty
:grin:

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 23 pa┼║dziernika 2010, 19:35 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 stycznia 2006, 23:11
stopwatch napisał(a):
rescot napisał(a):
Jak na CE

Dok┼éadnie o tym m├│wi─Ö. W "pi┼Ťmie jest napisane-pod─ů┼╝ajcie za rozwojem techniki itp". Kolega ufoludek, jest bardzo wiekowy (100) i wi─Ökszo┼Ť─ç tych latek mia┼é do czynienia z zabezpieczeniami na poziomie kamienia ┼éupanego-takie by┼éy czasy. Rozw├│j techniki doprowadzi┼é do tego, ┼╝e zabezpieczenia chroni─ůce pracownik├│w przed urazem s─ů podstawowymi cz─Ö┼Ťciami sk┼éadowymi maszyn i urz─ůdze┼ä a przynajmniej tak powinno by─ç. Powinny one by─ç ju┼╝ przewidziane w fazie projektowania maszyny. Maszyny i urz─ůdzenie, kt├│re nie spe┼éniaj─ů tych warunk├│w powinny mie─ç swoje miejsce na z┼éomie i uwierzcie mi, ┼╝e by┼éoby du┼╝o mniej wypadk├│w. Fakt, ┼╝e te maszyny mo┼╝na usprawni─ç ale pracodawcom szkoda "eciu peciu". I niestety s─ů nadal firmy gdzie poziom tych maszyn i urz─ůdze┼ä si─Öga XIX w.

Z tym wprowadzaniem zmian w maszynach i urz─ůdzeniach to bym uwa┼╝a┼é -wiekszo┼Ť─ç producent├│w w jasny spos├│b zabrania dokoywania zmian. Je┼╝eli dojdzie do wypadku po wprowadzeniu zmian wtedy mozna mie─ç spory problem o ile w jasny prosty i przej┼╝ysty sps├│b nie udowodnisz ┼╝e wprowadzona zmiana nie wp┼éyne┼éa na zaistnienie wypadku. Sposob├│w na "umoczenie pupy" podczas dokonywania zmian jest sporo.

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 23 pa┼║dziernika 2010, 19:37 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

przejrzysty :oops: + par─Ö znak├│w interpunkcyjnych

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 24 pa┼║dziernika 2010, 07:24 
9375...12499 post├│w
9375...12499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 marca 2010, 06:22
Jac napisał(a):
Z tym wprowadzaniem zmian w maszynach i urz─ůdzeniach to bym uwa┼╝a┼é -wiekszo┼Ť─ç producent├│w w jasny spos├│b zabrania dokoywania zmian.

Tak, masz racj─Ö. Chodzi┼éo mi o zabezpieczenia czy usprawnienia samej pracy, kt├│re nie ingeruj─ů w samom maszyn─Ö a poprawiaj─ů bezpiecze┼ästwo tych prac.

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 24 pa┼║dziernika 2010, 10:35 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

teraz si─Ö z Tob─ů zgadzam

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: